Załóż biznes w Indonezji.

Świat stał się mały. Globalizacja sprawiła, że przedsiębiorcy mają o wiele więcej możliwości inwestowania kapitału, firmy otwierają swoje oddziały na wszystkich kontynentach, produkcja przenoszona jest w miejsca, obfitujące w tanią siłę roboczą. Jeśli zastanawiałeś się nad tym w jakim kraju założyć działalność gospodarczą, to być może natrafiłeś już na informacje o jednym z azjatyckich Tygrysów, jakim bez wątpienia jest Indonezja.

O to, czy Indonezja jest krajem otwartym dla przedsiębiorców, zapytałem dyrektora Centrum Studiów Polska-Azja – Sergiusza Prokurata, który już podczas studiów na Uniwersytecie Udayana zajmował się sprowadzaniem jawajskich towarów do naszego kraju.

Ponadto, z poniższego materiału wideo dowiesz się:
- dlaczego Indonezja jest jednym z Tygrysów Azjatyckich?
- co miało wpływ na wzrost gospodarczy w Indonezji, w czasie kiedy Zachód oraz Stany Zjednoczone pogrążone były w recesji?
- jak założyć działalność gospodarczą lub przedstawicielstwo firmy polskiej w Indonezji?
- jaki stosunek do przedsiębiorczości mają Indonezyjczycy?
- jakiego rodzaju produkty są najatrakcyjniejsze do importowania?

Z rozmowy tej można wywnioskować, że barierą wejścia na rynek indonezyjski (poza elementami administracyjnymi) jest 100.000 USD, kwota potrzebna do zarejestrowania spółki z o.o. Wszyscy Ci, których interesuje niezwykle chłonny i atrakcyjny rynek indonezji, a którzy na wstępie nie mogą sobie pozwolić na taką inwestycję – mogą sprobować swoich sił rozpoczynając biznes w ramach MLM, czyli marketingu wielopoziomowego.

GLOBALNA MARKA

W chwili obecnej wiele firm, których kanał dystrybucji oparty jest o marketing wielopoziomowy, posiada swoje oddziały w więksozści wysoko rozwiniętych lub rozwijających się krajów na świecie. To oczywiście możliwość do rozwijania biznesu sieciowego, bez jakichkolwiek ograniczeń terytorialnych.

Biznes MLM wymaga jednorazowej inwestycji, zakupu narzędzia pracy lub tzn. pakietu startowego – koszt takiej inwestycji to, w zależności od firmy oraz branży – od kilkudziesięciu do kilkuset USD i to, co należy podkreślić to fakt, iż jest to inwestycja jednorazowa. Finansowa bariera wejścia jest zatem znacznie niższa, niż w przypadku zakładania spółki z o.o.

 

Dołącz do dyskusji

  2 comments for “Załóż biznes w Indonezji.

 1. Raisa Chudek
  6 stycznia 2013 at 23:40

  Dobry wieczór!
  Chciałabym powiedzieć, że mimo Pański blog czytuję od niedawna, to bardzo mi się podoba. Znajduje się tu mnóstwo ciekawych artykułów poruszających ważne tematy..
  Pozdrawiam serdecznie

  • 9 stycznia 2013 at 11:33

   Dziękuję w takim razie za pierwszy komentarz tutaj. I oczywiście zapraszam do odwiedzania bloga oraz brania udziału w dyskusji,

   Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *