Chiny to kraj nieograniczonych możliwości!

Zgodnie z wieloma przewidywaniami Chiny zaczynają odgrywać rolę mocarstwa globalnego. Chińska gospodarka oparła się kryzysowi gospodarczemu z roku 2008, w czasie, kiedy Europa Zachodnia i USA pogrążone były w głębokim kryzysie. Na Państwie Smoka skupia się wzrok całego świata, ponieważ to właśnie ten kraj posiada największe rezerwy finansowe ze wszystkich.

Europa daje dziś Chinom 35% wzrostu gospodarczego. W dodatku Polska (jako jeden z 7 krajów UE) posiada strategiczne partnerstwo z Chinami. W związku z tym, jakiś czas temu spotkałem się z prezesem Centrum Studiów Polska-Azja, aby zapytać o to, czy rynek chiński rzeczywiście jest otwarty dla polskiego przedsiębiorcy. Całą naszą rozmowę zarejestrowała kamera, dlatego zachęcam do przygotowania gorącej kawy lub herbaty i obejrzenia całego wywiadu wideo z Radosławem Pyfflem. 

Otwarte Rynki - biznes w Chinach

Z wideo „Otwarte Rynki – biznes w Chinach” dowiesz się:


- dlaczego gospodarka chińska oparła się globalnemu kryzysowi finansowemu?- jaki stosunek do pracy mają Chińczycy?- czy wyzysk pracowników ma wciąż miejsce w Chinach, czy może maleje rola taniej siły roboczej?- czy przeciętny polski przedsiębiorca może jechać do Chin i założyć działalność gospodarczą?- czy skupiać się na budowaniu kontaktów handlowych z Chińczykami zamiast zakładać działalność gospodarczą w Państwie Smoka?- czym jest ‚Bayerfullizacja’ polskiego biznesu w Chinach?- jakie utrudnienia dla polskiego przedsiębiorcy może wywoływać korupcja w Chinach?- jakie branże są najatrakcyjniejsze pod względem inwestycyjnym wg Polskiego Instytutu Spraw Zagranicznych?- jak uzyskać pomoc związaną z zakładaniem przedsiębiorstwa w Chinach?

 

Dołącz do dyskusji

  2 comments for “Chiny to kraj nieograniczonych możliwości!

 1. 16 czerwca 2013 at 12:17

  Dziękuję za ciekawy wywiad.
  Pan Radosław mówił narawdę z przekonaniem. Widać że zna temat Chin.
  Smiać mi się chciało kiedy powiedział o polskich placówkach dyplomatycznych. Wiadomo że oni nikomu nie pomogą.
  Nie rozumiem że rynek importowy jest już zamknięty. Chiny są drogie? Nie sądzę, myślę że pan Radosław boi się konkurencji.
  Przecież Chiny to kraj nieograniczonych możliwości.

  • 19 czerwca 2013 at 20:37

   To ja dziękuję za poświęcony czas na obejrzenie materiału.
   Radosław Pyffel to ogólnopolski ekspert z zakresu chińskiego biznesu, dlatego właśnie postanowiłem przeprowadzić z nim wywiad. A co najważniejsze praktyk – myślę, że wie co mówi, choć od każdej reguły znajdą się wyjątki na pewno. Jeśli ktoś powie, że Chiny nie są krajem eksportowym, to znajdziemy firmę, która zajmuje się wyłącznie tym.

   Myślę jednak, że należy łączyć fakty w całość. Z rozmowy z Radosławem wyciągam wniosek, że jeśli chciałbym zajmować się importowaniem chińskich towarów do Polski, to musiałbym być dużym graczem na rynku – obowiązkowe byłyby działania bardzo kapitałochłonne w dobie tak ogromnej konkurencji na chińskim rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *